piątek, 29 kwietnia 2016

Nadia Hashimi - Kiedy księżyc jest nisko

Witam :)

U mnie wczoraj i słońce i deszcz z burzą, pogoda zachęcała bardziej do czytania książki niż chodzenia na długie spacery ;) Dziś już słonecznie i ciepło, jednak chciałabym Was zachęcić do przeczytania książki, którą dostałam od Wydawnictwo Kobiece, jeszcze cieplutki egzemplarz recenzencki :)

Nadia Hashimi - Kiedy księżyc jest nisko
"ODYSEJA ODWAŻNEJ AFGANKI, KTÓRA WRAZ Z RODZINĄ PRÓBUJE PRZEDOSTAĆ SIĘ DO LEPSZEGO ŚWIATA – PIERWSZA TAK PORUSZAJĄCA POWIEŚĆ O UCHODŹCACH!"

Autorki nie znałam wcześniej, nie czytałam jej debiutanckiej książki, jednak z ogromnym zainteresowaniem i ciekawością zaczęłam czytać jej kolejną książkę. Bohaterką jest Feriba, której poznajemy losy od najmłodszych lat, jak zmarła mama wydając ją na świat, jak pojawiła się w jej życiu macocha i jak była traktowana.... I jak była starsza, szczęśliwa pomimo aranżowanego ślubu, zakochana całym sercem, jej walka o dzieci i jak nagle szczęście legnie w gruzach..... Nasza bohaterka musi się wziąć w garść i ruszyć w drogę na emigrację ku lepszemu...
Poznajemy dalsze jej losy, jak przedziera się przez kolejne etapy podróży, by uciec od reżimu fundamentalistów, którzy zabili jej męża....
W dalszej części bohaterem staje się jej najstarszy syn Selim, poznajemy uczucia, przeżycia i wydarzenia jego oczami.
Gdy z Iranu przedziera się do Grecji, losy rodziny zostają dramatycznie podzielone, Feriba znów zostaje poddana kolejnej próbie, znów musi się wziąć w garść i działać dalej ku lepszemu. Rodzina zostaje rozdzielona, starszy syn trafia do tzw podziemia.

Jak potoczą się dalsze losy tej rodziny? Tego Wam już nie zdradzę, żebyście wciągnęli się z zaciekawieniem w książkę i chłonęli ją tak jak ja. 
Książka wzrusza, momentami złości na postępowanie ludzi, ale cały czas czytamy z ciekawością co będzie dalej i jak się zakończy ta podróż.


Książkę czyta się dobrze i szybko, często nie można się od niej oderwać ;) Całkiem inne spojrzenie na imigrantów ich oczyma. Nie każdy imigrant to zło ;) nie można generalizować a podchodzić do każdej historii indywidualnie.

Dziękuję Wydawnictwu za ten egzemplarz, dzięki temu mogłam poznać kolejną historię odważnej kobiety, która przeżyła życiową tragedię.

Spokojnego popołudnia Wam życzę i dużo słońca
Dorotxy

17 komentarzy:

 1. Z chęcią przeczytam. Obecnie czytam książki Sparksa ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś bardziej do przemyślenia. Super sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiłaś mnie. Mogłabym mile spędzić czas czytając tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super opisałaś tę książkę :) może wreszcie wrócę na stałe do czytanie bo dużo tracę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tematyka dosyć ciekawa i z chęcią bym przeczytała :).

  OdpowiedzUsuń
 6. hmm chyba nie do końca dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę że warto przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Interesting product
  Come to visit me

  OdpowiedzUsuń
 9. Interesting product
  Come to visit me

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Cenie konstruktywną krytykę, nie zostawiaj proszę Spamu (wszelakich linków, zwłaszcza tych do Ciebie i propozycji typu obserwacja za obserwację czy inne reklamy). Będę wdzięczna. Inaczej będę zmuszona kasować.
Do każdego komentującego staram się zaglądać, nie musisz mnie zapraszać :))
Pozdrawiam :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...