czwartek, 26 maja 2016

Dana Perino - Dobre wieści

Witajcie :))

Dziś kolejna książka od Wydawnictwa Kobiecego :) Tym razem coś związanego z polityką amerykańską, a mianowicie wspomnienia rzeczniczki prasowej Białego Domu.

Dana Perino
Dobre wieści
INTRYGUJĄCE WSPOMNIENIA WSPÓŁPRACOWNICZKI GEORGE’A W. BUSHA
Dana Perino, była rzeczniczka prasowa Białego Domu, a także prezenterka stacji Fox News’, w inspirującej i momentami zaskakującej książce Dobre wieści opowiada o pracy w amerykańskiej administracji rządowej, przekazując skuteczne porady dotyczące tego, jak osiągnąć sukces zawodowy.

Zawsze ciekawiła mnie polityka amerykańska od kuchni ;) Lubię seriale czy filmy o tej tematyce, dlatego chciałam przeczytać tą książkę. Jeśli i Was interesują takie tematy mogę śmiało ją zaproponować.
Autorka zaczyna od opowieści o tajnej misji do Bagdadu. I słynnego rzutu butami w Prezydenta Bush'a, gdzie oberwała statywem mikrofonu w kość policzkową. Przypadkiem, ale skutki odczuwała jeszcze długo, jednak trzymała się dzielnie.

Autorka nie tylko pisze o sobie i rodzinie, o jej początkach i dojściu do miejsca w którym jest, ale także daje czytelnikowi cenne rady jak być bardziej wydajnym nie tylko w życiu zawodowym. I nie ważne jaką uczelnie skończyliśmy, gdzie i jak się wychowywaliśmy, ważny jest hard ducha i dążenie do wyznaczonego celu.
Daje rady jak karmić umysł, jak panować nad grafikiem, ale i żeby nie pochłonęła nas tylko kariera, by troszczyć się również o swoje zdrowie i rodzinę, bo miłość nie przeszkadza w karierze.
"Cokolwiek w życiu zrobisz, nie pozwól, żeby szansa na bycie kochaną przeszła ci koło nosa - on może być tym jedynym, który będzie cię naprawdę kochał. Nie przegap tego" taką radę dostała od dobrej przyjaciółki Kim Wilkerson.

Książka napisana jest lekko i z humorem, czyta się dobrze i z zaciekawieniem. Nie jest ciężka i nie przeraża jej grubość (300 stron).
Cieszę się, że mogłam ją przeczytać i myślę, że będzie dobrym poradnikiem dla osób stojącym u progu kariery :)

Ktoś już może też ją czytał?

Miłego wieczoru
Dorotxy14 komentarzy:

 1. JA przeczytałam :-) Jeszcze dziś lub jutro rano będzie recenzja ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. takie książki lubię czytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To na pewno ta Ci się spodoba :))

   Usuń
 3. Nie znam tej pozycji. Ostatnio jestem zaczytana w sadze "Millennium" Stiega Larssona :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że ta książka bardzo by mnie zaciekawiła :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam, ale czemu by nie przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Może znalazłabym tam kilka ciekawych rad.

  OdpowiedzUsuń
 7. nie przepadam za taką tematyką ale dla tych smaczków z Białego Domu byłabym skłonna przeczytać tę pozycję ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Cenie konstruktywną krytykę, nie zostawiaj proszę Spamu (wszelakich linków i propozycji typu obserwacja za obserwację czy inne reklamy). Będę wdzięczna. Inaczej będę zmuszona kasować.
Do każdego komentującego staram się zaglądać, nie musisz mnie zapraszać :))
Pozdrawiam :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...