niedziela, 23 października 2016

Laura Griffin Nie do wykrycia, Nie do opisania

Witajcie :))

Pogoda w kratkę, idealna na zatopienie się w książce ;) Ostatnio mam mniej czasu na taki relaks, dlatego dłużej trwa czytanie jednej książki, a chciałam je ująć w jednym wpisie. Obie książki kryminalne romansy. Pierwsza i druga część po trochu się ze sobą łączą, ale nie będzie to jakiś "problem" jeśli przeczytamy je na odwrót ;)

Laura Griffin
Nie do wykrycia
Nie do opisania
Tył książek:
ode Mnie: Na książki trafiłam przypadkowo, ja wpisałam nazwisko autorki w wyszukiwarkę na stronie biblioteki ;) Opis mnie zainteresował, doczytałam, że są 3 części i zamówiłam sobie pierwsze dwie, w razie jakby mnie nie wciągnęła ;)

Nie do wykrycia
Książka zaczyna się sceną jak z horroru......Jednak w kolejnym rozdziale już poznajemy główną bohaterkę, a scena z pierwszego wyjaśnia się dopiero później....
Poznajemy Alex prywatnego detektywa, która pomaga kobietą maltretowanym przez męża, uciec, zniknąć....jednak jedna z nich jej nie posłuchała i przez to ściągnęła na siebie i Alex niezłe tarapaty. 
Alex prosi o pomoc Nathana policjanta w wydziale zabójstw o pomoc. Jednak ten nie jest przekonany czy mąż kobiety, również policjant rzeczywiście zrobił jej krzywdę... Przed nimi długa droga do prawdy i do siebie :) Tak, tak jest też romans :)
Książka mnie wciągnęła mnie od początku i do końca trzymała w napięciu i ciekawości jak to się potoczy i zakończy.

Nie do opisania
W tej części pojawia się agentka FBI Elaina McCord, która przyjeżdża na wyspę by pomóc z rozwiązaniu sprawy brutalnych morderstw. Niestety już pierwszego dnia, gdy wyjawia swoją teorię, zostaje poddana próbie, co nie ułatwia jej w prowadzeniu śledztwa. Dodatkowo morderca zaczyna bawić się z nią w kotka i myszkę, dzwoni do niej... Elaina poznaje Troya Stocktona (który pojawił się też w 1 części) autora książek o prawdziwych zbrodniach, który postanawia jej pomóc. I choć agentka nie ufa nikomu zwłaszcza jemu, przyjmuje jego pomoc a między nimi zaczyna się rodzić coś więcej niż pościg za tajemnicą.

Jedyne co mnie trochę w tych książkach wkurzało ;) to to, że zaczynały się ostro rozkręcać w 3/4 książki i za chwilę się kończyły.... Bardzo ciekawi mnie 3 część i zaraz ją sobie zamówię w bibliotece. Czytał ktoś może już je?

Miłego popołudnia
Dorotxy

7 komentarzy:

Dziękuję za każdy komentarz :)
Cenie konstruktywną krytykę, nie zostawiaj proszę Spamu (wszelakich linków, zwłaszcza tych do Ciebie i propozycji typu obserwacja za obserwację czy inne reklamy). Będę wdzięczna. Inaczej będę zmuszona kasować.
Do każdego komentującego staram się zaglądać, nie musisz mnie zapraszać :))
Pozdrawiam :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...