sobota, 25 czerwca 2022

Laurel Woodward * Magia kuchenna. Receptury, przepisy i techniki...

Cześć 😊📘📖

Tym razem książka całkiem inna niż zwykle czytam :) Zaintrygowała mnie, więc ją wybrałam w ulubionej księgarni TaniaKsiażka.pl

Laurel Woodward
Magia kuchenna. Receptury, przepisy, techniki i składniki niezbędne w kuchni czarownicy

Tył książki:

ode Mnie: Książka inne niż wszystkie do tej pory. Zaintrygował mnie tytuł, a także treść. Książka jest pięknie wydane, w twardej oprawie, kartki są pachnąć ;)

Przystępnym językiem jest pisana, znajdziemy tu nie tylko przepisy, ale i porady, wskazówki. Przepisy dostosowane do pór roku, każdy składnik najpierw fajnie opisany, później z nim przepis. Fajne, proste, nie skomplikowane, z produktów, które przeważnie każdy ma w domu. Jest podzielona na rozdziały, osobno warzywa, owoce, czy cukry i słodziki, coś co mnie najbardziej ciekawiło. Są też przepisy sezonowe.

Gotowanie to magia, ale gotowanie wtedy kiedy lubimy, nie z przymusu i dla takich, co to lubią jest ta książka. A może i ci co nie do końca lubią, polubią? Przecież jedzenie jest ważne i ważne jest też przyrządzenie i podanie, magia.

Znajdziecie tu przepis choćby na proste Guacamole, które jest pycha jak i wiele innych przepisów, nic skomplikowanego. A jak przystępnie opisanego. Pokażę wam kilka przykładów od lemoniady, którą robiłam i polecam, po pyszny domowy majonez :)Jak wspomniałam wcześniej, do każdego rozdziału jest wstępA tak wygląda spis treści, który rozwieje wasze wątpliwości przed zakupem :)


Chętnych na Magię kuchenną zapraszam na stronę księgarni, a dostaniecie świetnie wydany poradnik, który dla mnie jest bardziej magiczną książką niż poradnikiem, bo ja jakoś poradników nie lubię. Ta książka nie dała mi odczuć, że jest poradnikiem i za to daje jej ogromny plus.

Lubicie poradniki? Książki kucharskie?

Miłego weekendowania
Dorotxy

2 komentarze:

Dziękuję za każdy komentarz :)
Cenie konstruktywną krytykę, nie zostawiaj proszę Spamu (wszelakich linków, zwłaszcza tych do Ciebie i propozycji typu obserwacja za obserwację czy inne reklamy). Będę wdzięczna. Inaczej będę zmuszona kasować.
Do każdego komentującego staram się zaglądać, nie musisz mnie zapraszać :))
Pozdrawiam :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...