wtorek, 3 sierpnia 2021

Matthew Farrell * Zobacz, co zrobiłeś

Cześć 📘📖

Kolejna książka, tym razem ze współpracy z Tania książka, gdzie możecie kupić wiele nowości, gdzie możecie kupić wiele nowości w fajnych cenach. I tym razem to debiut, tak jak w poprzednim poście książkowym.

Matthew Farrell
Zobacz, co zrobiłeś
Tył książki:
ode Mnie:
I tym razem książka kryminalna, świetnie napisana. I choć na początku pomyślałam, że mnie nie wciągnie, to myliłam się okrutnie. Wciągnęła tak, że było mi ciężko ją odłożyć, a przed snem wmawiałam sobie, że jeszcze jeden rozdział, a ten krótki to jeszcze kolejny.....
 
Policja zostaje wezwana do okrutnego morderstwa, okazuje się, że to była kochanka Liama, z którą niedawno się rozstał by ratować swoje małżeństwo. Liam to technik kryminalistyki, po ciężkich przeżyciach w dzieciństwie. Wzywa na pomoc brata Seana, detektywa z wydziału zabójstw. Teraz obaj muszą się dowiedzieć kto tak na prawdę zabił i wrabia Liama.
 
Książka tak dobrze napisana, że właściwie nie wpadłam od razu, kto jest sprawcą. Obstawiałam inną osobę i to bardzo szybko mi ona na myśl przyszła. Jak się okazało na końcu miałam rację, choć nie do końca.... Nie będę wam spojlerować, bo Zobacz, co zrobiłeś warto przeczytać. Zwłaszcza jeśli lubicie zagadkowe treści. Ta was nie zawiedzie.
Tak was wciągnie, że zanim się obejrzycie, a będzie już koniec. A jak to moja pani od j.polskiego w szkole średniej mówiła "trup ściele się tam gęsto" ;) Ja wcześniej mało tego gatunku czytałam, a tu mi się trafiła druga taka perełka i to debiutująca. Mam nadzieje, że autor na niej nie zakończy i napisze równie ciekawą kolejną.
 
Rodzina jest ważna, tylko rodzina, ale czy na pewno tak postępuje rodzina? Tu o niej wiele razy jest wspominane i nie tylko w kontekście więzów krwi.
Zastanawiam się przy takich książkach, co musi się dziać w głowie autora, albo bohaterów, że posuwają się do takich czynów. Ja mam wyobraźnie, ale chyba nie aż taką ;)
 
Ta historia świetnie nadawałaby się na film, choć mam nadzieje, że by tego nie spaprali, bo ja już sobie w wyobraźni taki film stworzyłam i wyobraziłam bohaterów.....
 
I taka ciekawostka, znów moja imienniczka, choć na chwilę się pojawiła :)
Czytaliście? Może macie do polecenia fajny kryminał, który wciąga i ni od razu wiadomo kto dokonał zbrodni? Dajcie proszę znać w komentarzu.
 
Miłego popołudnia
Dorotxy 

4 komentarze:

Dziękuję za każdy komentarz :)
Cenie konstruktywną krytykę, nie zostawiaj proszę Spamu (wszelakich linków, zwłaszcza tych do Ciebie i propozycji typu obserwacja za obserwację czy inne reklamy). Będę wdzięczna. Inaczej będę zmuszona kasować.
Do każdego komentującego staram się zaglądać, nie musisz mnie zapraszać :))
Pozdrawiam :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...